Israel EOC

Israel EOC

Lagnamn Israel
Tröjfärger
Åldersklass EOC
Grupp Grupp 3
Land Israel
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om Israel

Israel var den enda klubben från Israel som hade lag som spelade under Partille Cup 2019. De deltog med ett lag i EOC.

Förutom Israel spelade också 23 andra lag från 23 olika länder i EOC. De var uppdelade i 4 olika grupper, varav Israel började i Grupp 3 tillsammans med Spain, Norway, Georgian National Team, Estonia och Faroe Islands.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Israel

Matcher

Grupp 3

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Målskillnad
  6. Gjorda mål
  7. Lottning
1. Faroe Islands 5 4 0 1 129 101 (28) 8
2. Spain 5 4 0 1 146 98 (48) 8
3. Norway 5 3 0 2 114 102 (12) 6
4. Israel 5 3 0 2 103 112 (-9) 6
5. Georgian National Team 5 1 0 4 101 132 (-31) 2
6. Estonia 5 0 0 5 77 125 (-48) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Israel - Estonia 26 - 20 12:15 Valhalla C EOC Grp 3   01009002  
Georgian National Team - Israel 26 - 29 18:00 Valhalla B EOC Grp 3   01007106  

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Spain - Israel 32 - 13 11:45 Valhalla C EOC Grp 3   02009001  

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Israel - Norway 17 - 18 10:30 Valhalla B EOC Grp 3   03007101  
Israel - Faroe Islands 18 - 16 16:30 Valhalla B EOC Grp 3   03007105  

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Israel - Slovakia 18 - 22 09:15 Valhalla C EOC Intermediate Round 2   04009001  
Israel - Poland 24 - 16 14:30 Valhalla A EOC Intermediate Round 2   04006305  

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Montenegro - Israel 24 - 19 15:30 Valhalla A EOC Placement 13-14 Placement 13-14   05006305  
GB Glace

GB Glace

Team Sportia

Team Sportia

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners