UOR 4 B18

UOR 4 B18

Lagnamn UOR 4
Tröjfärger
Åldersklass Boys 18
Grupp Grupp 11
Land Ryssland
 
 

10 matcher spelade

Mål


Om UOR 4

UOR 4 var en av 10 klubbar från Ryssland som hade lag som spelade under Partille Cup 2019. De deltog med ett lag i Boys 18.

Förutom UOR 4 spelade också 74 andra lag från 14 olika länder i Boys 18. De var uppdelade i 12 olika grupper, varav UOR 4 började i Grupp 11 tillsammans med Lugi HF, Frogner IL, Enköpings HF, IK Sävehof 1 och VIES Håndbold 2.

UOR 4 tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 4:e plats i Grupp 11. Väl där säkrade de en förstaplats i slutspelet efter att ha slagit Aarhus Handball 1 med 26-6 i finalen. UOR 4 vann alltså B-Play-off i Boys 18 under Partille Cup 2019.

UOR 4 kommer från Chekhov City som ligger ungefär 1600 km från Göteborg, där Partille Cup spelas. Utöver UOR 4, kommer också klubben Chekhovskie Medvedi-UOR 4 från området kring Chekhov City.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till UOR 4

Matcher

Grupp 11

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Lugi HF 5 4 0 1 78 63 (15) 8
  Enköpings HF 5 4 0 1 79 63 (16) 8
3. IK Sävehof 1 5 3 0 2 67 59 (8) 6
  UOR 4 5 2 0 3 64 60 (4) 4
5. VIES Håndbold 2 5 2 0 3 69 66 (3) 4
6. Frogner IL 5 0 0 5 45 91 (-46) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Frogner IL - UOR 4 7 - 18 09:05 Härlanda Park 11 B18 Grp 11   02010001
IK Sävehof 1 - UOR 4 12 - 9 11:25 Härlanda Park 8 B18 Grp 11   02009705

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Enköpings HF - UOR 4 13 - 12 09:40 Härlanda Park 7 B18 Grp 11   03009602
UOR 4 - VIES Håndbold 2 14 - 12 12:00 Härlanda Park 9 B18 Grp 11   03009806

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
UOR 4 - Lugi HF 11 - 16 14:30 Härlanda Park 8 B18 Grp 11   04009710

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
UOR 4 - Besiktas SC 33 - 17 09:15 Härlanda Park 10 B18 B-Play-off 1/16 Final   05009901
UOR 4 - Hörning Håndbold 16 - 12 13:30 Härlanda Park 9 B18 B-Play-off 1/8 Final   05009808
UOR 4 - Fjellhammer IL 15 - 11 17:40 Härlanda Park 8 B18 B-Play-off 1/4 Final   05009714

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Baekkelaget SK 1 - UOR 4 7 - 16 11:00 Heden 12 B18 B-Play-off Semifinal   06001504
UOR 4 - Aarhus Handball 1 26 - 6 13:30 Heden 5 B18 B-Play-off Final   06000805
GB Glace

GB Glace

Team Sportia

Team Sportia

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners