Sokol Vrsovice B18

Sokol Vrsovice B18

Lagnamn Sokol Vrsovice
Tröjfärger Röd / Blå / Svart
Åldersklass Boys 18
Grupp Grupp 3
Land Tjeckien
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om Sokol Vrsovice

Förutom Sokol Vrsovice spelade också 74 andra lag från 13 olika länder i Boys 18. De var uppdelade i 12 olika grupper, varav Sokol Vrsovice började i Grupp 3 tillsammans med H43 Lund 1, Rudersdal Håndbold, THW Kiel, IK Bolton 1 och HC Treia/Jübek.

Sokol Vrsovice tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 4:e plats i Grupp 3. Därefter tog de sig till 1/8 Final, men förlorade den mot Fjellhammer IL med 12-23. I finalen slog UOR 4 Aarhus Handball 1 och vann därmed hela B-Play-off i Boys 18.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Sokol Vrsovice

Matcher

Grupp 3

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. IK Bolton 1 5 4 1 0 84 55 (29) 9
2. THW Kiel 5 3 1 1 71 66 (5) 7
3. H43 Lund 1 5 3 0 2 83 88 (-5) 6
4. Sokol Vrsovice 5 2 1 2 66 70 (-4) 5
5. Rudersdal Håndbold 5 1 1 3 67 73 (-6) 3
6. HC Treia/Jübek 5 0 0 5 67 86 (-19) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
THW Kiel - Sokol Vrsovice 13 - 12 13:55 Heden 17 B18 Grp 3   02002008
HC Treia/Jübek - Sokol Vrsovice 13 - 16 16:15 Heden 11 B18 Grp 3   02001412

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Sokol Vrsovice - H43 Lund 1 17 - 16 10:50 Heden 10 B18 Grp 3   03001304
Sokol Vrsovice - IK Bolton 1 8 - 15 13:10 Heden 15 B18 Grp 3   03001808

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Sokol Vrsovice - Rudersdal Håndbold 13 - 13 16:15 Heden 11 B18 Grp 3   04001413

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Sokol Vrsovice - Alberta Team Handball 19 - 18 11:10 Härlanda Park 12 B18 B-Play-off 1/16 Final   05010104
Fjellhammer IL - Sokol Vrsovice 23 - 12 13:30 Härlanda Park 11 B18 B-Play-off 1/8 Final   05010008
GB Glace

GB Glace

Team Sportia

Team Sportia

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners