G.E.i.E.G B14

G.E.i.E.G B14

Lagnamn G.E.i.E.G
Tröjfärger Röd / Svart / Svart
Åldersklass Boys 14
Grupp Grupp 3
Land Spanien
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om G.E.i.E.G

Förutom G.E.i.E.G spelade också 89 andra lag från 19 olika länder i Boys 14. De var uppdelade i 15 olika grupper, varav G.E.i.E.G började i Grupp 3 tillsammans med HK Waasmunster, Grankulla IFK, HF Flensburg-Munkbrarup, Önnereds HK 2 och Lödde Vikings HK 2.

G.E.i.E.G tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 6:e plats i Grupp 3. Därefter tog de sig till 1/8 Final, men förlorade den mot Kävlinge HK 1 med 10-11. I finalen slog Ski IL 1 Åkersberga HK och vann därmed hela B-Play-off i Boys 14.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till G.E.i.E.G

Matcher

Grupp 3

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Lödde Vikings HK 2 5 5 0 0 104 64 (40) 10
2. HF Flensburg-Munkbrarup 5 4 0 1 84 70 (14) 8
3. HK Waasmunster 5 2 1 2 67 69 (-2) 5
4. Grankulla IFK 5 2 0 3 73 76 (-3) 4
5. Önnereds HK 2 5 1 1 3 64 80 (-16) 3
6. G.E.i.E.G 5 0 0 5 51 84 (-33) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Önnereds HK 2 - G.E.i.E.G 15 - 14 17:25 Ruddalen 12 B14 Grp 3   02011515  

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
G.E.i.E.G - Lödde Vikings HK 2 8 - 22 08:30 Ruddalen 4 B14 Grp 3   03010700
HF Flensburg-Munkbrarup - G.E.i.E.G 18 - 15 10:50 Ruddalen 5 B14 Grp 3   03010804

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
G.E.i.E.G - Grankulla IFK 10 - 13 09:05 Ruddalen 1 B14 Grp 3   04010401
G.E.i.E.G - HK Waasmunster 4 - 16 10:50 Ruddalen 1 B14 Grp 3   04010404

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
G.E.i.E.G - Elita Buggenhout 15 - 12 10:15 Ruddalen 1 B14 B-Play-off 1/32 Final   05010403
Fjellhammer IL 2 - G.E.i.E.G 10 - 13 14:30 Ruddalen 2 B14 B-Play-off 1/16 Final   05010510
Kävlinge HK 1 - G.E.i.E.G 11 - 10 19:30 Heden 22 B14 B-Play-off 1/8 Final   05002518