Ullern-BMIL B13

Ullern-BMIL B13

Lagnamn Ullern-BMIL
Tröjfärger Vit / Röd / Röd
Åldersklass Boys 13
Grupp Grupp 12
Land Norge
 
 

6 matcher spelade

Mål


Om Ullern-BMIL

Ullern-BMIL var en av 103 klubbar från Norge som hade lag som spelade under Partille Cup 2019. De deltog med ett lag i Boys 13.

Förutom Ullern-BMIL spelade också 92 andra lag från 20 olika länder i Boys 13. De var uppdelade i 15 olika grupper, varav Ullern-BMIL började i Grupp 12 tillsammans med IFK Kristianstad 3, Alexandria Team 1, Strandby-Elling IF, IK Sävehof 2 och Sunnydale.

Ullern-BMIL tog sig vidare till A-Play-off efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 12. Därefter tog de sig till 1/32 Final, men förlorade den mot Kragerö IF med 10-20. I finalen slog Team Favrskov Håndbold RK Rudar och vann därmed hela A-Play-off i Boys 13.

Ullern-BMIL kommer från Oslo som ligger ungefär 260 km från Göteborg, där Partille Cup spelas. Från området kring Oslo kommer också 39 andra klubbar (Bl.a: Ås IL, Strömm IL, Ski IL, Raelingen HK, Lilleström HK, Kjelsås IL, Nordstrand IF, Bygdö Monolitten IL, Eidsvold IF och Reistad IL) som kommer att delta i Partille Cup 2019.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Ullern-BMIL

Matcher

Grupp 12

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Alexandria Team 1 5 5 0 0 114 37 (77) 10
2. IFK Kristianstad 3 5 4 0 1 80 48 (32) 8
3. Ullern-BMIL 5 2 1 2 60 62 (-2) 5
4. IK Sävehof 2 5 2 1 2 69 62 (7) 5
5. Strandby-Elling IF 5 1 0 4 47 70 (-23) 2
6. Sunnydale 5 0 0 5 45 136 (-91) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Sunnydale - Ullern-BMIL 12 - 20 14:30 Kviberg 15 B13 Grp 12   02004810
IK Sävehof 2 - Ullern-BMIL 12 - 12 16:50 Kviberg 12 B13 Grp 12   02004514

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Ullern-BMIL - IFK Kristianstad 3 8 - 10 15:30 Kviberg 13 B13 Grp 12   03004610
Alexandria Team 1 - Ullern-BMIL 21 - 7 17:25 Kviberg 14 B13 Grp 12   03004715  

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Ullern-BMIL - Strandby-Elling IF 13 - 7 14:30 Kviberg 9 B13 Grp 12   04004210

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Kragerö IF - Ullern-BMIL 20 - 10 09:40 Härlanda Park 3 B13 A-Play-off 1/32 Final   05009202
GB Glace

GB Glace

Team Sportia

Team Sportia

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners