OV Helsingborg

Matcher

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
OV Helsingborg 1 - Skjold IL 10 - 8 ti 02/07 08:30 Heden 14 G15 Grp 19   02001700
UKS Bukowia - OV Helsingborg 2 23 - 7 ti 02/07 08:30 Ruddalen 1 G13 Grp 3   02010400
OV Helsingborg 1 - Torslanda HK 12 - 19 ti 02/07 08:30 Heden 13 B13 Grp 9   02001600
SS Tushino Moscow - OV Helsingborg 12 - 5 ti 02/07 09:05 Valhalla 3 B11 Grp 7   02005901
Enköpings HF - OV Helsingborg 18 - 12 ti 02/07 09:40 Kviberg 10 B14 Grp 11   02004302
Westermalms IF 2 - OV Helsingborg 1 4 - 16 ti 02/07 10:15 Heden 26 B13 Grp 9   02003103
OV Helsingborg 2 - Dybbøl IU 2 10 - 7 ti 02/07 10:15 Ruddalen 12 G13 Grp 3   02011503
HK Ankaret 1 - OV Helsingborg 23 - 5 ti 02/07 10:50 Valhalla 4 B11 Grp 7   02006004
OV Helsingborg 1 - BK Ydun 3 11 - 3 ti 02/07 11:25 Heden 19 G15 Grp 19   02002205
Rødekro-Aabenraa Håndbold - OV Helsingborg 10 - 8 ti 02/07 11:25 Heden 21 B15 Grp 8   02002405
Skive FH - OV Helsingborg 8 - 10 ti 02/07 11:25 Heden 25 G14 Grp 5   02003005
E.C Pinheiros - OV Helsingborg 9 - 9 ti 02/07 12:00 Heden 2 G16 Grp 16   02000206
Fjellhammer IL 2 - OV Helsingborg 15 - 18 ti 02/07 12:35 Heden 11 B16 Grp 7   02001407
OV Helsingborg 2 - HK Aranäs 2 20 - 19 ti 02/07 12:35 Valhalla 3 B12 Grp 1   02005907
GF Kroppskultur 2 - OV Helsingborg 11 - 9 ti 02/07 12:35 Kviberg 7 B18 Grp 7   02004007
SS Tushino Moscow - OV Helsingborg 14 - 14 ti 02/07 13:10 Valhalla 4 B10 Grp 1   02006008
H 71 2 - OV Helsingborg 11 - 16 ti 02/07 13:55 Valhalla 3 G11 Grp 3   02005909
Yenimahalle Belediyesi SC - OV Helsingborg 3 20 - 10 ti 02/07 13:55 Heden 19 G13 Grp 4   02002209
OV Helsingborg 1 - HK Aranäs 3 6 - 12 ti 02/07 13:55 Valhalla 5 G12 Grp 4   02006109
Südbadischer HV - OV Helsingborg 1 20 - 3 ti 02/07 13:55 Ruddalen 6 G13 Grp 2   02010909
Lugi HF 3 - OV Helsingborg 2 13 - 7 ti 02/07 13:55 Kviberg 2 G10 Grp 2   02003508  
OV Helsingborg 2 - HK Aranäs 4 9 - 9 ti 02/07 13:55 Valhalla 1 G12 Grp 5   02005709
H 71 - OV Helsingborg 16 - 13 ti 02/07 14:30 Heden 17 G21 Grp 1   02002009
OV Helsingborg - Kärra HF 16 - 18 ti 02/07 14:30 Heden 11 B21 Grp 1   02001410
OV Helsingborg 1 - KFUM Trollhättan 16 - 8 ti 02/07 14:30 Valhalla 5 B12 Grp 7   02006110
OV Helsingborg 2 - Fjellhammer IL 1 16 - 19 ti 02/07 14:30 Heden 8 B13 Grp 4   02001108  
Lugi HF 2 - OV Helsingborg 1 8 - 11 ti 02/07 14:30 Kviberg 4 G10 Grp 3   02003709
Lugi HF 1 - OV Helsingborg 18 - 16 ti 02/07 15:05 Valhalla 5 B10 Grp 1   02006111
OV Helsingborg - IK Sävehof 1 5 - 23 ti 02/07 15:05 Heden 15 G18 Grp 8   02001810
OV Helsingborg 1 - Dybbøl IU 1 8 - 19 ti 02/07 15:40 Ruddalen 5 G13 Grp 2   02010812
IK Sävehof 6 - OV Helsingborg 2 11 - 11 ti 02/07 15:40 Kviberg 1 G10 Grp 2   02003411
IK Sävehof 3 - OV Helsingborg 15 - 10 ti 02/07 15:40 Valhalla 5 G11 Grp 3   02006112
OV Helsingborg 3 - Skive FH 10 - 14 ti 02/07 15:40 Heden 25 G13 Grp 4   02003012
OV Helsingborg - SG Oeversee JW 16 - 14 ti 02/07 15:40 Kviberg 7 B18 Grp 7   02004012
IK Sävehof 4 - OV Helsingborg 1 10 - 14 ti 02/07 16:15 Kviberg 1 G10 Grp 3   02003412
HK Silwing/Troja - OV Helsingborg 2 17 - 21 ti 02/07 16:15 Heden 14 B13 Grp 4   02001713
OV Helsingborg - E.C Pinheiros 15 - 19 ti 02/07 16:50 Heden 16 B16 Grp 7   02001913
Villa Portare HC - OV Helsingborg 13 - 25 ti 02/07 17:05 Heden 2 B21 Grp 1   02000214
Villa Portare HC - OV Helsingborg 11 - 8 ti 02/07 17:25 Heden 18 G21 Grp 1   02002113
OV Helsingborg 2 - Önnereds HK 1 7 - 10 on 03/07 08:30 Kviberg 3 G10 Grp 2   03003600
OV Helsingborg - Ull/Kisa IL 16 - 4 on 03/07 08:30 Kviberg 12 B14 Grp 11   03004500
OV Helsingborg - Torslanda HK 1 8 - 5 on 03/07 08:30 Valhalla 4 B10 Grp 1   03006000
OV Helsingborg - Colégio São João de Brito 18 - 7 on 03/07 08:30 Heden 17 B16 Grp 7   03002000
HBC Evergem - OV Helsingborg 10 - 16 on 03/07 09:05 Heden 17 B21 Grp 1   03002001
OV Helsingborg - E.C Pinheiros 9 - 25 on 03/07 09:05 Heden 4 B15 Grp 8   03000701  
OV Helsingborg - Önnereds HK 7 - 14 on 03/07 09:05 Heden 16 G21 Grp 1   03001901
OV Helsingborg - Önnereds HK 2 13 - 13 on 03/07 09:40 Valhalla 5 B11 Grp 7   03006102
OV Helsingborg - Rjukan IL 15 - 9 on 03/07 09:40 Kviberg 8 B18 Grp 7   03004102
Rapp SPKL 1 - OV Helsingborg 1 12 - 5 on 03/07 09:40 Heden 24 G15 Grp 19   03002702
WAT Fünfhaus - OV Helsingborg 12 - 23 on 03/07 10:15 Heden 11 B16 Grp 7   03001403
OV Helsingborg - IK Sävehof 1 5 - 11 on 03/07 10:15 Valhalla 5 B10 Grp 1   03006103
OV Helsingborg - Randesund IL 12 - 10 on 03/07 10:50 Heden 1 G18 Grp 8   03008704
OV Helsingborg - Al Sadd Clu...an Handball 20 - 6 on 03/07 10:50 Kviberg 15 B14 Grp 11   03004804
OV Helsingborg - Kolbotn/Oppegård 1 5 - 9 on 03/07 10:50 Heden 14 B15 Grp 8   03001704
IK Baltichov - OV Helsingborg 18 - 10 on 03/07 11:25 Heden 1 G21 Grp 1   03008705
OV Helsingborg - Lugi HF 5 5 - 21 on 03/07 11:25 Valhalla 3 B11 Grp 7   03005905
OV Helsingborg - Leipzig, SC DHfK 13 - 13 on 03/07 11:25 Heden 16 B21 Grp 1   03001905
Vorup FB - OV Helsingborg 1 7 - 13 on 03/07 11:25 Heden 25 G15 Grp 19   03003004
Strandby-Elling IF - OV Helsingborg 2 16 - 6 on 03/07 12:00 Kviberg 2 G10 Grp 2   03003506  
AEH Les Fra... del Vallès - OV Helsingborg 12 - 18 on 03/07 12:00 Kviberg 5 B18 Grp 7   03003806
Fjellhammer IL 3 - OV Helsingborg 2 11 - 9 on 03/07 12:35 Valhalla 3 G12 Grp 5   03005907
Nordstrand IF 2 - OV Helsingborg 2 6 - 25 on 03/07 13:10 Valhalla 1 B12 Grp 1   03005708
Le Pech - OV Helsingborg 11 - 17 on 03/07 13:10 Heden 9 G18 Grp 8   03001208
OV Helsingborg - India HHC 27 - 3 on 03/07 13:55 Heden 10 G21 Grp 1   03001308
OV Helsingborg - Ski IL 1 14 - 12 on 03/07 14:30 Heden 19 G14 Grp 5   03002209
OV Helsingborg - Lörenskog HK 1 6 - 15 on 03/07 14:30 Heden 1 G16 Grp 16   03008710
OV Helsingborg 2 - Skanderborg HB 1 4 - 17 on 03/07 14:30 Valhalla 1 G12 Grp 5   03005710
Ullern IF 2 - OV Helsingborg 2 15 - 9 on 03/07 14:55 Ruddalen 12 G13 Grp 3   03011510
OV Helsingborg - HK Bollebygd 16 - 1 on 03/07 15:05 Valhalla 5 G11 Grp 3   03006111
HSC Haltern-Sythen - OV Helsingborg 1 14 - 17 on 03/07 15:05 Valhalla 1 B12 Grp 7   03005711
Besiktas SC - OV Helsingborg 2 9 - 20 on 03/07 15:40 Heden 3 B13 Grp 4   03000612
Fjellhammer IL 2 - OV Helsingborg 1 13 - 9 on 03/07 15:40 Heden 7 G12 Grp 4   03001012  
OV Helsingborg 2 - Skanderborg HB 14 - 11 on 03/07 15:40 Valhalla 6 B12 Grp 1   03005611
WAT Fünfhaus - OV Helsingborg 1 16 - 18 on 03/07 15:40 Heden 21 B13 Grp 9   03002412
Ullern IF 1 - OV Helsingborg 3 16 - 5 on 03/07 15:40 Heden 23 G13 Grp 4   03002612
Eidsvold Turn 2 - OV Helsingborg 1 8 - 12 on 03/07 16:50 Ruddalen 6 G13 Grp 2   03010914
OV Helsingborg 1 - Brabrand IF 18 - 12 on 03/07 16:50 Valhalla 2 B12 Grp 7   03005814
OV Helsingborg 1 - IK Sävehof 7 5 - 1 on 03/07 16:50 Kviberg 4 G10 Grp 3   03003714
AGF Håndbold - OV Helsingborg 2 13 - 3 on 03/07 17:25 Ruddalen 3 G13 Grp 3   03010615
OV Helsingborg 1 - Rødekro-Aabenraa Håndbold 2 - 14 on 03/07 17:25 Heden 6 G12 Grp 4   03000915
Strandby-Elling IF - OV Helsingborg 18 - 7 on 03/07 18:00 Valhalla 6 G11 Grp 3   03005615
Lilleström HK - OV Helsingborg 3 8 - 10 on 03/07 18:00 Heden 21 G13 Grp 4   03002416
Gjövik HK 2 - OV Helsingborg 5 - 9 on 03/07 18:00 Heden 20 G14 Grp 5   03002316
Herning Ikast Håndbold - OV Helsingborg 14 - 5 on 03/07 18:35 Heden 15 G16 Grp 16   03001816
Rødekro-Aabenraa Håndbold - OV Helsingborg 1 9 - 7 on 03/07 19:00 Ruddalen 12 G13 Grp 2   03011517
Nordstrand IF 2 - OV Helsingborg 1 15 - 12 on 03/07 19:10 Heden 14 B13 Grp 9   03001718
India Apeejay - OV Helsingborg 1 4 - 6 on 03/07 19:35 Kviberg 2 G10 Grp 3   03003518  
OV Helsingborg - IK Sävehof 8 - 13 on 03/07 19:45 Heden 1 B21 Grp 1   03008719
BK Ydun 1 - OV Helsingborg 2 11 - 14 on 03/07 19:45 Heden 25 B13 Grp 4   03003018
Torslanda HK 3 - OV Helsingborg 16 - 6 to 04/07 08:30 Valhalla 5 B11 Grp 7   04006100
IK Sävehof 5 - OV Helsingborg 13 - 9 to 04/07 09:05 Valhalla 5 B10 Grp 1   04006101
Fylkir 1 - OV Helsingborg 9 - 13 to 04/07 09:05 Kviberg 12 B14 Grp 11   04004501
OV Helsingborg - ASV Hamm-Westfalen 17 - 6 to 04/07 09:05 Heden 17 G18 Grp 8   04002001
OV Helsingborg - Aztecas Mexico 14 - 14 to 04/07 09:05 Heden 16 B21 Grp 1   04001901
OV Helsingborg - Kungälvs HK 2 2 - 9 to 04/07 09:40 Valhalla 2 G11 Grp 3   04005802
OV Helsingborg 1 - Handbalschool Brabant 14 - 10 to 04/07 10:15 Heden 5 B13 Grp 9   04000803
OV Helsingborg - Vorup FB 3 - 8 to 04/07 10:15 Valhalla 4 B11 Grp 7   04006003
OV Helsingborg - IK Sävehof 2 14 - 8 to 04/07 10:50 Kviberg 14 B14 Grp 11   04004704
OV Helsingborg - H 71 7 - 10 to 04/07 10:50 Valhalla 4 B10 Grp 1   04006004
Hammarby IF - OV Helsingborg 7 - 14 to 04/07 10:50 Heden 16 B16 Grp 7   04001904
HC Eynatten-Raeren - OV Helsingborg 9 - 7 to 04/07 11:25 Heden 2 B21 Grp 1   04000205
OV Helsingborg 1 - Team Favrskov Håndbold 7 - 23 to 04/07 12:00 Heden 5 B13 Grp 9   04000806
Björnar IL - OV Helsingborg 13 - 12 to 04/07 12:35 Heden 15 G18 Grp 8   04001806
OV Helsingborg 1 - Kärra HF 2 6 - 6 to 04/07 13:10 Valhalla 6 G12 Grp 4   04005608
Haukar 1 - OV Helsingborg 16 - 6 to 04/07 13:55 Heden 25 B15 Grp 8   04003009
IK Sävehof 4 - OV Helsingborg 1 7 - 15 to 04/07 13:55 Valhalla 2 B12 Grp 7   04005809
Hammarby IF - OV Helsingborg 13 - 10 to 04/07 13:55 Kviberg 6 B18 Grp 7   04003909
OV Helsingborg - IK Sävehof 4 - 19 to 04/07 14:30 Heden 10 G21 Grp 1   04001308
Knarvik IL - OV Helsingborg 7 - 14 to 04/07 14:30 Heden 12 G14 Grp 5   04001510
Urädd Håndball - OV Helsingborg 14 - 6 to 04/07 14:30 Heden 18 G16 Grp 16   04002109
OV Helsingborg 2 - Torslanda HK 1 7 - 20 to 04/07 15:05 Heden 6 G12 Grp 5   04000911
OV Helsingborg 2 - IK Sävehof 3 15 - 13 to 04/07 15:05 Valhalla 4 B12 Grp 1   04006011
HK Silwing/Troja - OV Helsingborg 21 - 4 to 04/07 15:40 Heden 23 B15 Grp 8   04002612
Hammarby IF - OV Helsingborg 1 3 - 9 to 04/07 15:40 Valhalla 3 G12 Grp 4   04005910
OV Helsingborg - HK Aranäs 2 17 - 8 to 04/07 16:15 Heden 5 G14 Grp 5   04000813
OV Helsingborg 2 - IK Sävehof 1 8 - 8 to 04/07 16:15 Kviberg 4 G10 Grp 2   04003713
OV Helsingborg 1 - Volgograd 21 - 12 to 04/07 16:15 Valhalla 6 B12 Grp 7   04005613
OV Helsingborg 1 - Brasil SEPP 16 - 16 to 04/07 16:50 Heden 26 G15 Grp 19   04003114
Årsta AIK - OV Helsingborg 2 24 - 6 to 04/07 16:50 Heden 6 G12 Grp 5   04000914
OV Helsingborg 3 - BK Heid 2 14 - 7 to 04/07 16:50 Heden 23 G13 Grp 4   04002614
SSRVM - OV Helsingborg 2 2 - 19 to 04/07 16:50 Valhalla 4 B12 Grp 1   04006014
OV Helsingborg 1 - IK Sävehof 5 4 - 5 to 04/07 16:50 Kviberg 3 G10 Grp 3   04003614
OV Helsingborg - Kungälvs HK 11 - 17 to 04/07 16:50 Heden 11 G21 Grp 1   04001414
OV Helsingborg 2 - BK Heid 1 13 - 13 to 04/07 16:50 Ruddalen 4 G13 Grp 3   04010714
OV Helsingborg 2 - Kungälvs HK 20 - 9 to 04/07 16:50 Heden 25 B13 Grp 4   04003014
OV Helsingborg - Kungälvs HK 13 - 15 to 04/07 17:25 Heden 18 G16 Grp 16   04002114
OV Helsingborg 1 - Önnereds HK 2 5 - 6 to 04/07 17:25 Ruddalen 12 G13 Grp 2   04011515
Kärra HF - OV Helsingborg 17 - 14 fr 05/07 08:30 Kviberg 6 B18 A-Play-off 1/32 Final   05003900
OV Helsingborg - Elverum IL 2 12 - 4 fr 05/07 08:30 Kviberg 15 B14 A-Play-off 1/32 Final   05004800
Konnerud IL 1 - OV Helsingborg 1 11 - 10 fr 05/07 09:05 Heden 21 G15 A-Play-off 1/32 Final   05002401
HSG Jörl-DE Viöl - OV Helsingborg 14 - 13 fr 05/07 09:05 Valhalla 6 B11 B-Play-off 1/16 Final   05005601
OV Helsingborg - Redbergslids IK 2 11 - 6 fr 05/07 09:40 Valhalla 4 G11 B-Play-off 1/8 Final   05006002
OV Helsingborg - Bygdö Monolitten IL 2 11 - 13 fr 05/07 09:40 Heden 26 G14 A-Play-off 1/32 Final   05003102
OV Helsingborg - Tyresö Handboll 1 13 - 12 fr 05/07 10:25 Heden 17 B16 A-Play-off 1/32 Final   05002001
OV Helsingborg 1 - H 71 1 9 - 8 fr 05/07 11:25 Valhalla 1 G12 B-Play-off 1/16 Final   05005704
OV Helsingborg 2 - Nordstrand IF 1 12 - 14 fr 05/07 12:00 Valhalla 6 B12 A-Play-off 1/16 Final   05005606
Fjölnir/Fylkir 1 - OV Helsingborg 13 - 9 fr 05/07 12:00 Härlanda Park 4 B15 B-Play-off 1/32 Final   05009306
OV Helsingborg - Dreams Youth Sports Club 29 - 19 fr 05/07 12:30 Kviberg 5 B21 B-Play-off 1/4 Final   05003803
OV Helsingborg 1 - Önnereds HK 3 14 - 9 fr 05/07 12:35 Valhalla 6 B12 A-Play-off 1/16 Final   05005607
Rødekro-Aabenraa Håndbold - OV Helsingborg 15 - 16 fr 05/07 13:00 Heden 2 G18 A-Play-off 1/16 Final   05000203
OV Helsingborg - Lugi HF 1 7 - 4 fr 05/07 13:10 Kviberg 1 G11 B-Play-off 1/4 Final   05003408
HK Aranäs 1 - OV Helsingborg 2 6 - 7 fr 05/07 13:10 Heden 22 G13 B-Play-off 1/32 Final   05002508
OV Helsingborg - IK Sävehof 3 15 - 8 fr 05/07 13:10 Valhalla 6 B10 B-Play-off 1/8 Final   05005608
OV Helsingborg 3 - Grotta 8 - 7 fr 05/07 13:45 Heden 19 G13 B-Play-off 1/32 Final   05002209
RP IF - OV Helsingborg 8 - 11 fr 05/07 13:55 Kviberg 11 B14 A-Play-off 1/16 Final   05004409  
OV Helsingborg 1 - Dybbøl IU 3 11 - 3 fr 05/07 13:55 Ruddalen 3 G13 B-Play-off 1/32 Final   05010609
Lugi HF 2 - OV Helsingborg 2 16 - 2 fr 05/07 13:55 Kviberg 1 G12 B-Play-off 1/16 Final   05003409
Önnereds HK 3 - OV Helsingborg 2 9 - 8 fr 05/07 14:30 Kviberg 3 G10 B-Play-off 1/4 Final   05003610
OV Helsingborg 1 - IK Sävehof 6 6 - 7 fr 05/07 14:30 Kviberg 2 G10 A-Play-off 1/4 Final   05003510
HK Ankaret 2 - OV Helsingborg 16 - 15 fr 05/07 15:20 Heden 16 B16 A-Play-off 1/16 Final   05001905
OV Helsingborg 3 - Ski IL 13 - 5 fr 05/07 15:40 Kviberg 11 G13 B-Play-off 1/16 Final   05004412  
Fjellhammer IL 1 - OV Helsingborg 1 7 - 6 fr 05/07 15:40 Valhalla 3 G12 B-Play-off 1/8 Final   05005912
OV Helsingborg - HBC Evergem 25 - 17 fr 05/07 16:00 Kviberg 6 B21 B-Play-off Semifinal   05003909
Nordstrand IF 1 - OV Helsingborg 1 14 - 15 fr 05/07 16:15 Valhalla 3 B12 A-Play-off 1/8 Final   05005913
Eslövs IK - OV Helsingborg 13 - 8 fr 05/07 16:30 Heden 10 G18 A-Play-off 1/8 Final   05001308
Eidsvold Turn 1 - OV Helsingborg 2 5 - 10 fr 05/07 16:40 Heden 19 G13 B-Play-off 1/16 Final   05002214
OV Helsingborg 1 - Lilleström HK 14 - 9 fr 05/07 16:50 Heden 26 B13 B-Play-off 1/16 Final   05003114
IK Baltichov 1 - OV Helsingborg 14 - 11 fr 05/07 16:50 Kviberg 3 G11 B-Play-off Semifinal   05003614  
HK Aranäs 2 - OV Helsingborg 1 8 - 11 fr 05/07 17:25 Heden 12 G13 B-Play-off 1/16 Final   05001515
Skanderborg HB 1 - OV Helsingborg 2 12 - 7 fr 05/07 17:25 Heden 20 B13 A-Play-off 1/16 Final   05002314
Villa Portare HC - OV Helsingborg 14 - 8 fr 05/07 17:50 Heden 2 G21 B-Play-off Semifinal   05000207
IK Sund 1 - OV Helsingborg 9 - 8 fr 05/07 18:00 Valhalla 5 B10 B-Play-off 1/4 Final   05006116
Lödde Vikings HK 1 - OV Helsingborg 19 - 15 fr 05/07 18:00 Heden 14 B14 A-Play-off 1/8 Final   05001716
OV Helsingborg 3 - Brabrand IF 13 - 6 fr 05/07 18:35 Kviberg 12 G13 B-Play-off 1/8 Final   05004517
OV Helsingborg 1 - BK Ydun 1 11 - 12 fr 05/07 19:10 Heden 14 B13 B-Play-off 1/8 Final   05001718
Täby Handboll - OV Helsingborg 1 16 - 11 fr 05/07 19:10 Valhalla 2 B12 A-Play-off 1/4 Final   05005818
OV Helsingborg 2 - Lörenskog HK 1 5 - 16 fr 05/07 20:20 Heden 23 G13 B-Play-off 1/8 Final   05002620
OV Helsingborg 1 - HK Aranäs 4 8 - 11 fr 05/07 20:20 Heden 24 G13 B-Play-off 1/8 Final   05002720
HK Aranäs 4 - OV Helsingborg 3 11 - 9 lö 06/07 08:30 Heden 24 G13 B-Play-off 1/4 Final   06002700
OV Helsingborg - MTV Lübeck 20 - 19 lö 06/07 09:30 Heden 5 B21 B-Play-off Final   06000801
SV 64 Zweibrücken - OV Helsingborg Matchen är inte schemalagd G16 B-Play-off 1/32 Final   − − − −