Partille Cup och Cup Manager ger er möjligheten att bli meddelade via SMS när ert lag spelar färdigt en match och går vidare i turneringen. Det är gratis!
Du måste ha med landskoden till telefonnummret du skrev inOgiltigt telefonnummerKommunikationsfel
Prenumerera på
Vi har skickat ett bekräftelse-SMS till dig som innehåller en verifikationskod. Du måste ange den koden här för att vi ska vara säkra på att våra SMS kommer fram korrekt.
RK Rudar var en av 8 klubbar från Kroatien som hade lag som spelade under Partille Cup 2019. De deltog med två lag i Boys 13 respektive Boys 15. Då tog sig laget i Boys 13 till Finalen i A-Play-off, men förlorade den mot Team Favrskov Håndbold med 7-17.
Rudar kommer från SAMOBOR som ligger ungefär 1400 km från Göteborg, där Partille Cup spelas. Från området kring SAMOBOR kommer också tre andra klubbar (RK Tresnjevka, RK Zagreb och RS Zagreb) som kommer att delta i Partille Cup 2019.