Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

Önnereds HK B11 3

Önnereds HK B11 3

Lagnamn Önnereds HK 3
Tröjfärger
Åldersklass Boys 11
Grupp Grupp 3
Land Sverige
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om Önnereds HK 3

Förutom de tre Önnereds-lagen spelade också 36 andra lag från 9 olika länder i Boys 11. De var uppdelade i 6 olika grupper, varav Önnereds HK 3 började i Grupp 3 tillsammans med Slavonia HT, IK Sävehof 2, Neistin, Hjortshöj Egå IF, Torslanda HK 3 och HK Aranäs 1.

Önnereds HK 3 tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 4:e plats i Grupp 3. Därefter tog de sig till 1/8 Final, men förlorade den mot IK Sävehof 5 med 9-11. I finalen slog IK Sund 2 Brabrand IF och vann därmed hela B-Play-off i Boys 11.

Önnereds HK deltog även i Boys 10 under Partille Cup 2017. Då tog de sig till Semifinal i A-Play-off, men förlorade den mot OV Helsingborg med 6-16.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Önnereds HK

Matcher

Grupp 3

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
  Slavonia HT 6 6 0 0 119 39 (80) 12
2. Hjortshöj Egå IF 6 5 0 1 120 46 (74) 10
3. Neistin 6 4 0 2 54 69 (-15) 8
4. Önnereds HK 3 6 3 0 3 70 75 (-5) 6
5. HK Aranäs 1 6 2 0 4 69 69 (0) 4
6. Torslanda HK 3 6 1 0 5 51 93 (-42) 2
7. IK Sävehof 2 6 0 0 6 34 126 (-92) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
HK Aranäs 1 - Önnereds HK 3 9 - 10 08:30 Prioritet Serneke Arena 4 B11 Grp 3   03006600  
Önnereds HK 3 - Torslanda HK 3 15 - 11 10:15 Prioritet Serneke Arena 1 B11 Grp 3   03004903

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Hjortshöj Egå IF - Önnereds HK 3 19 - 8 08:30 Prioritet Serneke Arena 5 B11 Grp 3   04006700
Önnereds HK 3 - IK Sävehof 2 24 - 8 10:15 Prioritet Serneke Arena 1 B11 Grp 3   04004903
Slavonia HT - Önnereds HK 3 19 - 7 16:05 Prioritet Serneke Arena 2 B11 Grp 3   04006413  

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Neistin - Önnereds HK 3 9 - 6 08:30 Prioritet Serneke Arena 3 B11 Grp 3   05006500

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Önnereds HK 3 - IK Sävehof 5 9 - 11 12:35 Prioritet Serneke Arena 2 B11 B-Play-off 1/8 Final   06006407  
Partners