Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

Apeejay School G12

Apeejay School G12

Lagnamn Apeejay School
Tröjfärger Röd / Röd / Röd
Åldersklass Girls 12
Grupp Grupp 9
Land Indien
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om Apeejay School

Förutom Apeejay School spelade också 58 andra lag från 8 olika länder i Girls 12. De var uppdelade i 9 olika grupper, varav Apeejay School började i Grupp 9 tillsammans med IK Sävehof 6, HK Aranäs 2, Skuru IK 2, Torslanda HK 2, AG Håndbold och HK Ankaret 2.

Apeejay School tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 7:e plats i Grupp 9. Därefter tog de sig till 1/16 Final, men förlorade den mot HK Aranäs 4 med 0-10. I finalen slog Torslanda HK 1 Lugi HF 2 och vann därmed hela B-Play-off i Girls 12.

Apeejay School deltog även i Girls 11 under Partille Cup 2017. Då tog de sig till 1/16 Final i B-Play-off, men förlorade den mot Kärra HF 1 med 3-8.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Apeejay School

Matcher

Grupp 9

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. AG Håndbold 6 6 0 0 110 61 (49) 12
2. Skuru IK 2 6 4 1 1 83 63 (20) 9
3. Torslanda HK 2 6 4 0 2 80 53 (27) 8
4. HK Aranäs 2 6 3 1 2 69 67 (2) 7
5. HK Ankaret 2 6 2 0 4 78 78 (0) 4
6. IK Sävehof 6 6 1 0 5 57 92 (-35) 2
7. Apeejay School 6 0 0 6 11 74 (-63) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
HK Ankaret 2 - Apeejay School 16 - 3 10:50 Heden 6 G12 Grp 9   03000904
Apeejay School - AG Håndbold 8 - 18 15:30 Heden 19 G12 Grp 9   03002212

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
HK Aranäs 2 - Apeejay School 10 - 0 WO 08:30 Heden 8 G12 Grp 9   04001100
IK Sävehof 6 - Apeejay School 10 - 0 WO 13:45 Heden 7 G12 Grp 9   04001008

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Apeejay School - Torslanda HK 2 0 - 10 WO 12:00 Prioritet Serneke Arena 5 G12 Grp 9   05006706  
Apeejay School - Skuru IK 2 0 - 10 WO 14:55 Prioritet Serneke Arena 1 G12 Grp 9   05004911  

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
HK Aranäs 4 - Apeejay School 10 - 0 WO 10:15 Prioritet Serneke Arena 2 G12 B-Play-off 1/16 Final   06006403  
Partners