Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

IK Sund B11 2

IK Sund B11 2

Lagnamn IK Sund 2
Tröjfärger Blå / Blå
Åldersklass Boys 11
Grupp Grupp 2
Land Sverige
 
 

10 matcher spelade

Mål


Om IK Sund 2

Förutom de två Sund-lagen spelade också 37 andra lag från 9 olika länder i Boys 11. De var uppdelade i 6 olika grupper, varav IK Sund 2 började i Grupp 2 tillsammans med OV Helsingborg 2, Önnereds HK 2, IK Baltichov 2, RK Zagreb, IK Sävehof 5 och Fortuna.

IK Sund 2 tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 4:e plats i Grupp 2. Väl där säkrade de en förstaplats i slutspelet efter att ha slagit Brabrand IF med 13-4 i finalen. IK Sund 2 vann alltså B-Play-off i Boys 11 under Partille Cup 2018.

IK Sund deltog även i Boys 10 under Partille Cup 2017. Då hamnade de på andra plats i A-Play-off efter att de förlorat finalen mot OV Helsingborg med 6-12.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till IK Sund

Matcher

Grupp 2

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
  RK Zagreb 6 6 0 0 107 61 (46) 12
2. OV Helsingborg 2 6 3 2 1 84 83 (1) 8
3. Fortuna 6 3 1 2 78 73 (5) 7
  IK Sund 2 6 3 0 3 78 69 (9) 6
5. Önnereds HK 2 6 2 1 3 75 86 (-11) 5
6. IK Sävehof 5 6 2 0 4 67 78 (-11) 4
7. IK Baltichov 2 6 0 0 6 43 82 (-39) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sund 2 - Önnereds HK 2 16 - 9 10:15 Prioritet Serneke Arena 6 B11 Grp 2   03008603
OV Helsingborg 2 - IK Sund 2 13 - 12 12:35 Kviberg 3 B11 Grp 2   03003607

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sund 2 - Fortuna 9 - 10 10:15 Kviberg 3 B11 Grp 2   04003603
IK Sävehof 5 - IK Sund 2 11 - 14 12:00 Kviberg 2 B11 Grp 2   04003506

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Baltichov 2 - IK Sund 2 7 - 14 09:05 Prioritet Serneke Arena 5 B11 Grp 2   05006701
RK Zagreb - IK Sund 2 19 - 13 12:00 Prioritet Serneke Arena 6 B11 Grp 2   05008606

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sund 2 - Kelvinside 11 - 8 12:35 Prioritet Serneke Arena 6 B11 B-Play-off 1/8 Final   06008607  
IK Sund 2 - IK Sund 1 11 - 8 15:30 Kviberg 2 B11 B-Play-off 1/4 Final   06003512  

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sund 2 - IK Sävehof 6 11 - 7 08:30 Heden 24 B11 B-Play-off Semifinal   07002700
IK Sund 2 - Brabrand IF 13 - 4 10:30 Heden 3 B11 B-Play-off Final   07000602
Partners