Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

IK Sävehof B10 3

IK Sävehof B10 3

Lagnamn IK Sävehof 3
Tröjfärger Gul / Svart / Svart
Åldersklass Boys 10
Grupp Grupp 1
Land Sverige
 
 

9 matcher spelade

Mål


Om IK Sävehof 3

Förutom de 5 Sävehof-lagen spelade också 15 andra lag från 5 olika länder i Boys 10. De var uppdelade i 3 olika grupper, varav IK Sävehof 3 började i Grupp 1 tillsammans med Önnereds HK 2, Lugi HF 2, IK Sävehof 5, Torslanda HK 1, Ljunghusens HK 2 och RK Maksimir Pastela.

IK Sävehof 3 tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 6:e plats i Grupp 1. Därefter tog de sig till Semifinal, men förlorade den mot CYSS 3 med 6-12. I finalen slog CYSS 3 IK Sävehof 2 och vann därmed hela B-Play-off i Boys 10.

IK Sävehof deltog även i Boys 10 under Partille Cup 2017. Då tog de sig till 1/4 Final i A-Play-off, men förlorade den mot IK Sund med 5-17.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till IK Sävehof

Matcher

Grupp 1

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. RK Maksimir Pastela 6 6 0 0 102 54 (48) 12
  Lugi HF 2 6 4 1 1 94 66 (28) 9
3. Ljunghusens HK 2 6 3 0 3 67 78 (-11) 6
4. Önnereds HK 2 6 3 0 3 52 64 (-12) 6
5. Torslanda HK 1 6 2 1 3 44 61 (-17) 5
6. IK Sävehof 3 6 1 1 4 53 71 (-18) 3
7. IK Sävehof 5 6 0 1 5 49 67 (-18) 1
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sävehof 3 - Torslanda HK 1 9 - 9 09:05 Prioritet Serneke Arena 1 B10 Grp 1   03004901
RK Maksimir Pastela - IK Sävehof 3 19 - 7 13:10 Kviberg 3 B10 Grp 1   03003608

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Lugi HF 2 - IK Sävehof 3 14 - 9 09:05 Prioritet Serneke Arena 6 B10 Grp 1   04008601
IK Sävehof 3 - IK Sävehof 5 10 - 8 10:50 Kviberg 2 B10 Grp 1   04003504

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sävehof 3 - Önnereds HK 2 7 - 9 10:50 Prioritet Serneke Arena 2 B10 Grp 1   05006404
Ljunghusens HK 2 - IK Sävehof 3 12 - 11 12:35 Kviberg 3 B10 Grp 1   05003607

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sävehof 3 - IK Sävehof 5 10 - 9 09:40 Heden 7 B10 B-Play-off 1/8 Final   06001002
IK Sävehof 1 - IK Sävehof 3 7 - 9 13:45 Heden 7 B10 B-Play-off 1/4 Final   06001008
IK Sävehof 3 - CYSS 3 6 - 12 17:15 Heden 8 B10 B-Play-off Semifinal   06001114
GB Glace

GB Glace

Team Sportia

Team Sportia

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners