Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

Slavonia HT B11

Slavonia HT B11

Lagnamn Slavonia HT
Tröjfärger Gul / Grön / Gul
Åldersklass Boys 11
Grupp Grupp 3
Land Kroatien
 
 

10 matcher spelade

Mål


Om Slavonia HT

Förutom Slavonia HT spelade också 38 andra lag från 9 olika länder i Boys 11. De var uppdelade i 6 olika grupper, varav Slavonia HT började i Grupp 3 tillsammans med Önnereds HK 3, IK Sävehof 2, Neistin, Hjortshöj Egå IF, Torslanda HK 3 och HK Aranäs 1.

Slavonia HT tog sig vidare till A-Play-off efter att ha hamnat på 1:a plats i Grupp 3. Väl där säkrade de en förstaplats i slutspelet efter att ha slagit RK Zagreb med 8-7 i finalen. Slavonia HT vann alltså A-Play-off i Boys 11 under Partille Cup 2018.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Slavonia HT

Matcher

Grupp 3

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
  Slavonia HT 6 6 0 0 119 39 (80) 12
2. Hjortshöj Egå IF 6 5 0 1 120 46 (74) 10
3. Neistin 6 4 0 2 54 69 (-15) 8
4. Önnereds HK 3 6 3 0 3 70 75 (-5) 6
5. HK Aranäs 1 6 2 0 4 69 69 (0) 4
6. Torslanda HK 3 6 1 0 5 51 93 (-42) 2
7. IK Sävehof 2 6 0 0 6 34 126 (-92) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Sävehof 2 - Slavonia HT 4 - 24 14:20 Kviberg 15 B11 Grp 3   03004810

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Slavonia HT - HK Aranäs 1 18 - 9 08:30 Prioritet Serneke Arena 4 B11 Grp 3   04006600
Hjortshöj Egå IF - Slavonia HT 10 - 18 10:15 Prioritet Serneke Arena 6 B11 Grp 3   04008603
Slavonia HT - Önnereds HK 3 19 - 7 16:05 Prioritet Serneke Arena 2 B11 Grp 3   04006413  

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Slavonia HT - Torslanda HK 3 23 - 4 08:30 Kviberg 3 B11 Grp 3   05003600
Neistin - Slavonia HT 5 - 17 10:15 Prioritet Serneke Arena 1 B11 Grp 3   05004903

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Slavonia HT - Fortuna 13 - 6 14:55 Kviberg 3 B11 A-Play-off 1/8 Final   06003611  
Slavonia HT - Lugi HF 2 23 - 12 17:30 Prioritet Serneke Arena 6 B11 A-Play-off 1/4 Final   06008615  

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
OV Helsingborg 1 - Slavonia HT 13 - 24 08:30 Heden 21 B11 A-Play-off Semifinal   07002400
RK Zagreb - Slavonia HT 7 - 8 11:00 Heden 2 B11 A-Play-off Final   07000202
GB Glace

GB Glace

NeH

NeH

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners