Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

CYSS 3 B10

CYSS 3 B10

Lagnamn CYSS 3
Tröjfärger Gul / Blå / Blå
Åldersklass Boys 10
Grupp Grupp 2
Land Ukraina
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om CYSS 3

CYSS 3 var den enda klubben från Common.Nation.From.UA som hade lag som spelade under Partille Cup 2018. De deltog med ett lag i Boys 10.

Förutom CYSS 3 spelade också 19 andra lag från 4 olika länder i Boys 10. De var uppdelade i 3 olika grupper, varav CYSS 3 började i Grupp 2 tillsammans med IK Sävehof 2, Fortuna, Lugi HF 1, Torslanda HK 2 och OV Helsingborg.

CYSS 3 tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 4:e plats i Grupp 2. Väl där säkrade de en förstaplats i slutspelet efter att ha slagit IK Sävehof 2 med 10-2 i finalen. CYSS 3 vann alltså B-Play-off i Boys 10 under Partille Cup 2018.

CYSS 3 kommer från Melitopol som ligger ungefär 1500 km från Göteborg, där Partille Cup spelas.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till CYSS 3

Matcher

Grupp 2

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
  Fortuna 5 5 0 0 89 33 (56) 10
2. Lugi HF 1 5 4 0 1 52 39 (13) 8
3. Torslanda HK 2 5 3 0 2 71 63 (8) 6
  CYSS 3 5 2 0 3 52 65 (-13) 4
  IK Sävehof 2 5 1 0 4 39 59 (-20) 2
6. OV Helsingborg 5 0 0 5 30 74 (-44) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
CYSS 3 - OV Helsingborg 11 - 7 10:15 Kviberg 10 B10 Grp 2   03004303

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
CYSS 3 - IK Sävehof 2 13 - 6 12:00 Prioritet Serneke Arena 2 B10 Grp 2   04006406
Fortuna - CYSS 3 22 - 6 14:55 Prioritet Serneke Arena 1 B10 Grp 2   04004911  

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Lugi HF 1 - CYSS 3 10 - 9 09:40 Prioritet Serneke Arena 4 B10 Grp 2   05006602
CYSS 3 - Torslanda HK 2 13 - 20 13:10 Kviberg 1 B10 Grp 2   05003408  

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
CYSS 3 - Lugi HF 3 14 - 11 14:20 Heden 7 B10 B-Play-off 1/4 Final   06001009
IK Sävehof 3 - CYSS 3 6 - 12 17:15 Heden 8 B10 B-Play-off Semifinal   06001114

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
CYSS 3 - IK Sävehof 2 10 - 2 08:30 Heden 3 B10 B-Play-off Final   07000600
GB Glace

GB Glace

Team Sportia

Team Sportia

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners