Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

Moscow B14

Moscow B14

Lagnamn Moscow
Tröjfärger Lila / Blå / Blå
Åldersklass Boys 14
Grupp Grupp 10
Land Ryssland
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om Moscow

Förutom Moscow spelade också 97 andra lag från 18 olika länder i Boys 14. De var uppdelade i 16 olika grupper, varav Moscow började i Grupp 10 tillsammans med Fet IL, IK Sävehof 1, Täby HBK 1, Strandby-Elling IF och Frogner IL.

Moscow tog sig vidare till A-Play-off efter att ha hamnat på 2:a plats i Grupp 10. Därefter tog de sig till 1/16 Final, men förlorade den mot Eskilstuna Guif med 18-19. I finalen slog HK Silwing/Troja Skanderborg HB och vann därmed hela A-Play-off i Boys 14.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Moscow

Matcher

Grupp 10

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Fet IL 5 4 1 0 81 55 (26) 9
2. Moscow 5 4 0 1 91 68 (23) 8
3. IK Sävehof 1 5 3 0 2 76 63 (13) 6
  Täby HBK 1 5 2 1 2 74 57 (17) 5
5. Strandby-Elling IF 5 1 0 4 46 82 (-36) 2
6. Frogner IL 5 0 0 5 51 94 (-43) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Strandby-Elling IF - Moscow 10 - 18 10:15 Härlanda Park 6 B14 Grp 10   03009503
Frogner IL - Moscow 12 - 23 13:10 Härlanda Park 1 B14 Grp 10   03008908

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Moscow - IK Sävehof 1 15 - 12 12:35 Härlanda Park 1 B14 Grp 10   04008907  
Moscow - Täby HBK 1 16 - 14 14:20 Härlanda Park 5 B14 Grp 10   04009410

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Moscow - Fet IL 19 - 20 10:50 Heden 19 B14 Grp 10   05002204

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Moscow - TJ Sokol Úvaly 21 - 11 10:15 Kviberg 11 B14 A-Play-off 1/32 Final   06004403
Eskilstuna Guif - Moscow 19 - 18 13:10 Kviberg 5 B14 A-Play-off 1/16 Final   06003808