Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

Chekhovskie Medvedi-UOR 4 B16

Chekhovskie Medvedi-UOR 4 B16

Lagnamn Chekhovskie Medvedi-UOR 4
Tröjfärger Blå / Blå / Blå
Åldersklass Boys 16
Grupp Grupp 1
Land Ryssland
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om Chekhovskie Medvedi-UOR 4

Chekhovskie Medvedi-UOR 4 var en av 12 klubbar från Ryssland som hade lag som spelade under Partille Cup 2018. De deltog med ett lag i Boys 16.

Förutom Chekhovskie Medvedi-UOR 4 spelade också 93 andra lag från 16 olika länder i Boys 16. De var uppdelade i 15 olika grupper, varav Chekhovskie Medvedi-UOR 4 började i Grupp 1 tillsammans med Vejen HK, HK Aranäs 2, Haslum IL Vit, Eslövs HF och HC Dukla Prague.

Chekhovskie Medvedi-UOR 4 tog sig vidare till A-Play-off efter att ha hamnat på 1:a plats i Grupp 1. Därefter tog de sig till 1/8 Final, men förlorade den mot Skanderborg HB med 8-17. I finalen slog Skanderborg HB Norrköpings HK och vann därmed hela A-Play-off i Boys 16.

Chekhovskie Medvedi-UOR 4 deltog även i Boys 15 under Partille Cup 2017. Då tog de sig till 1/8 Final i A-Play-off, men förlorade den mot AGF Håndbold med 15-16.

Chekhovskie Medvedi-UOR 4 kommer från Chekhov som ligger ungefär 1600 km från Göteborg, där Partille Cup spelas.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Chekhovskie Medvedi-UOR 4

Matcher

Grupp 1

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Chekhovskie Medvedi-UOR 4 5 5 0 0 118 56 (62) 10
2. HC Dukla Prague 5 3 1 1 84 65 (19) 7
3. HK Aranäs 2 5 3 0 2 70 78 (-8) 6
4. Eslövs HF 5 1 2 2 61 72 (-11) 4
5. Haslum IL Vit 5 1 1 3 57 73 (-16) 3
6. Vejen HK 5 0 0 5 56 102 (-46) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Chekhovskie Medvedi-UOR 4 - HK Aranäs 2 23 - 11 13:10 Härlanda Park 9 B16 Grp 1   03009808
Vejen HK - Chekhovskie Medvedi-UOR 4 12 - 32 15:30 Härlanda Park 10 B16 Grp 1   03009912

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Chekhovskie Medvedi-UOR 4 - Haslum IL Vit 19 - 8 14:20 Heden 17 B16 Grp 1   04002010
Chekhovskie Medvedi-UOR 4 - HC Dukla Prague 21 - 14 17:15 Heden 1 B16 Grp 1   04008715

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Eslövs HF - Chekhovskie Medvedi-UOR 4 11 - 23 08:30 Härlanda Park 12 B16 Grp 1   05010100

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Chekhovskie Medvedi-UOR 4 - Uppsala HK 17 - 11 11:25 Härlanda Park 12 B16 A-Play-off 1/16 Final   06010105
Chekhovskie Medvedi-UOR 4 - Skanderborg HB 8 - 17 15:10 Härlanda Park 10 B16 A-Play-off 1/8 Final   06009910  
GB Glace

GB Glace

Team Sportia

Team Sportia

Liseberg

Liseberg

Hummel

Hummel

Toyota

Toyota

Göteborg

Göteborg

Partners