Detta är resultaten från Partille Cup 2018. Se de senaste resultaten från Partille Cup 2019 här.

Önnereds HK B11 2

Önnereds HK B11 2

Lagnamn Önnereds HK 2
Tröjfärger Grön / Grön
Åldersklass Boys 11
Grupp Grupp 2
Land Sverige
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om Önnereds HK 2

Förutom de tre Önnereds-lagen spelade också 36 andra lag från 9 olika länder i Boys 11. De var uppdelade i 6 olika grupper, varav Önnereds HK 2 började i Grupp 2 tillsammans med OV Helsingborg 2, IK Sund 2, IK Baltichov 2, RK Zagreb, IK Sävehof 5 och Fortuna.

Önnereds HK 2 tog sig vidare till B-Play-off efter att ha hamnat på 5:e plats i Grupp 2. Därefter tog de sig till 1/4 Final, men förlorade den mot Brabrand IF med 13-14. I finalen slog IK Sund 2 Brabrand IF och vann därmed hela B-Play-off i Boys 11.

Önnereds HK deltog även i Boys 10 under Partille Cup 2017. Då tog de sig till Semifinal i A-Play-off, men förlorade den mot OV Helsingborg med 6-16.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:
Bredd: pixlar

Hälsningar till Önnereds HK

Matcher

Grupp 2

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Poäng (inbördes möten)
  3. Målskillnad (inbördes möten)
  4. Gjorda mål (inbördes möten)
  5. Lottning
  RK Zagreb 6 6 0 0 107 61 (46) 12
2. OV Helsingborg 2 6 3 2 1 84 83 (1) 8
3. Fortuna 6 3 1 2 78 73 (5) 7
  IK Sund 2 6 3 0 3 78 69 (9) 6
5. Önnereds HK 2 6 2 1 3 75 86 (-11) 5
6. IK Sävehof 5 6 2 0 4 67 78 (-11) 4
7. IK Baltichov 2 6 0 0 6 43 82 (-39) 0
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Önnereds HK 2 - OV Helsingborg 2 16 - 16 08:30 Kviberg 2 B11 Grp 2   03003500
IK Sund 2 - Önnereds HK 2 16 - 9 10:15 Prioritet Serneke Arena 6 B11 Grp 2   03008603

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Fortuna - Önnereds HK 2 14 - 9 08:30 Kviberg 1 B11 Grp 2   04003400  
IK Sävehof 5 - Önnereds HK 2 14 - 18 13:45 Prioritet Serneke Arena 3 B11 Grp 2   04006509

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Önnereds HK 2 - RK Zagreb 12 - 19 09:40 Prioritet Serneke Arena 2 B11 Grp 2   05006402
Önnereds HK 2 - IK Baltichov 2 11 - 7 12:35 Prioritet Serneke Arena 5 B11 Grp 2   05006707

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Önnereds HK 2 - HC Dukla Prague 2 19 - 12 12:35 Kviberg 3 B11 B-Play-off 1/8 Final   06003607  
Brabrand IF - Önnereds HK 2 14 - 13 15:10 Prioritet Serneke Arena 3 B11 B-Play-off 1/4 Final   06006511  
Partners